Informace o MŠ Ludéřov

Vítejte na stránkách MŠ Ludéřov

Mateřská škola v Ludéřově je školka rodinného typu. V tomto školním roce ji navštěvuje 35 dětí, které jsou rozděleny do dvou oddělení dle věku. Mladší oddělení jsou Krtečci, starší jsou Ježečci. Z důvodu rekonstrukce je po část tohoto školního roku naše školka přemístěna do náhradních prostor nedalekého kulturního domu v Ludéřově. O vzdělávání Vašich dětí se stará kvalifikovaný a motivovaný personál, který vychází z motta našeho nového školního vzdělávacího programu „Nerozmotávejme dětem klubíčko, ale pomozme jim najít správný začátek …“ aneb „Pojďme spolu ven a zamilujme si svět“.y

KD je umístěn na začátku obce Ludéřov. Jsou zde nové chodníky sloužící k plynulé a bezpečné chůzi podél hlavní silnice a také mnoho polních cest, kde se můžou děti bez obav pohybovat dle pravidel určených učitelkami, procvičovat chůzi v nerovném terénu či hrát pohybové hry. Nedaleko je rovněž les, kam s dětmi rády chodíme.

Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava ve formě přesnídávky, oběda a svačiny. Je zachovávána vhodná skladba jídelníčků a dodržována zdravá technologie přípravy. Děti mají po celý den dostatek tekutin a mezi podávanými jídly je dostatečný časový interval.

Stravu zabezpečuje kuchařka a vedoucí ŠJ – dvě kvalifikované pracovnice školní jídelny v Drahanovicích. Po dobu rekonstrukce vývařovny budou v prvním pololetí tohoto školního roku obědy dováženy ve várnicích ze ZŠ Holečkova v Olomouci. Svačinky připravuje školnice mateřské školy v Ludéřově.

Telefonní čísla 

 • MŠ Ludéřov                    778 968 085
 • ŠJ Drahanovice                778 968 086

E-mail

 • msluderov@skoladrahanovice.cz

Konzultační hodina

Každé pondělí od 12:30 do 13:30 hod., po předchozí domluvě

Bankovní čísla účtů:

Základní škola Drahanovice:  1020760714/5500

Školní jídelna: 1020760765/5500

Mateřská škola: 1020760781/5500

 

Jsme zapojeni do těchto projektů:

 • OP JAK
 • Vzdělávání pedagogů II., III.
 • projekt Venkovské školy Regionu Haná společně – MAP II.
 • Tradiční akce MŠ:

 • S Dráčkem na Velký Kosíř
 • vánoční návštěva barokní sýpky s dílničkami pro děti
 • mikulášská nadílka
 • Dětský maškarní karneval
 • velikonoční návštěva barokní sýpky s dílničkami pro děti
 • vystoupení ke Dni matek u Černé věže
 • účast na školním výletu
 • pasování předškoláků
 • návštěva školáků v 1. třídě

Comments are closed