Informace o MŠ Ludéřov

Vítejte na stránkách MŠ Ludéřov

V letošním školním roce 2022/2023 navštěvuje naši MŠ 34 dětí různého věku. Jsou vzdělávány ve dvou třídách podle školního výchovně vzdělávacího programu. Věnují se jim čtyři učitelky MŠ, asistent pedagoga a jedna provozní pracovnice. Přejeme jim, ať se jim u nás líbí a najdou si zde spoustu kamarádů.

Naše MŠ

Naše mateřská škola je barevná, útulná, dvoupodlažní budova. V přízemí využíváme novou učebnu pro mladší děti, prostor šatny, jídelny, a sociálního zařízení, v prvním patře máme vybavenou hernu, místnost pro odpočinek dětí a novou umývárnu. Součástí objektu je také zahrada mateřské školy s mnoha herními prvky, které dětem slouží nejen k zlepšování schopností a dovedností, ale také pro radost a odpočinek při pobytu venku.

MŠ je umístěna na začátku obce Ludéřov. Jsou zde nové chodníky sloužící k plynulé a bezpečné chůzi podél hlavní silnice a také mnoho polních cest, kde se můžou děti bez obav pohybovat dle pravidel určených učitelkami, procvičovat chůzi v nerovném terénu či hrát pohybové hry. Nedaleko je rovněž les, kam s dětmi rádi chodíme.

Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava ve formě přesnídávky, oběda a svačiny. Je zachovávána vhodná skladba jídelníčků a dodržována zdravá technologie přípravy. Děti mají po celý den dostatek tekutin a mezi podávanými jídly je dostatečný časový interval.

Stravu zabezpečuje kuchařka a vedoucí ŠJ – dvě kvalifikované pracovnice školní jídelny v Drahanovicích, a odtud je dovážena ve várnicích do MŠ. Svačinky připravuje školnice mateřské školy v Ludéřově.

Telefonní čísla 

 • MŠ Ludéřov                    778 968 085
 • ŠJ Drahanovice                778 968 086

E-mail

 • ms.luderov@seznam.cz

Konzultační hodina

Každé pondělí od 12:30 do 13:30 hod.

Bankovní čísla účtů:

Základní škola Drahanovice:  10 20 760 714/5500

Školní jídelna: 10 20 760 765/5500

Mateřská škola: 10 20 760 781/5500

 

Jsme zapojeni do těchto projektů:

 • Vzdělávání pedagogů II., III.
 • Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky – projekt České obce sokolské
 • projekt Venkovské školy Regionu Haná společně – MAP II.
 • Tradiční akce MŠ:

 • S Dráčkem na Velký Kosíř
 • vánoční návštěva barokní sýpky s dílničkami pro děti
 • mikulášská nadílka
 • Dětský maškarní karneval
 • velikonoční návštěva barokní sýpky s dílničkami pro děti
 • vystoupení ke Dni matek u Černé věže
 • účast na školním výletu
 • pasování předškoláků
 • návštěva školáků v 1. třídě