Jak roste chléb – 24. 2. 2023

Páteční den si žáci čtvrté a páté třídy zpříjemnili programem v Ekocentru IRIS v Prostějově, kde pro ně byly připraveny velmi kvalitní a pestré aktivity na téma Jak roste chléb. Děti se těšily a moc si přály ochutnávku chleba. To ještě nevěděly, co je čeká. Nejprve se dozvěděly, že základem každého skutečného jídla je vlastně kvalitní půda, kde to všechno začíná. Dalším krokem byla mouka. Děti poznaly obilí, demonstrovaly, jak jsou klasy dále zpracovávány a čím, oddělily zrna od plev a nakonec si mouku samy ručně namlely. Po přidání dalších potřebných surovin umíchaly těsto a k jejich velké radosti si každý vytvořil svůj malý chléb. Zatímco se chlebíčky pekly, děti si zopakovaly, jakou cestu musí urazit zrno, než se ve formě mouky dostane až do našeho chleba a protáhly se při hře Na žito. Pak už je čekala jen nekonečná cesta s voňavým pytlíkem plným teplých chlebíčků autobusem zpět do školy. Všichni žáci se do jednotlivých aktivit se zájmem zapojovali, chovali se slušně a vstřícně ke svým spolužákům i dospělým, a tak jsme si spolu všichni tento výlet s programem náramně užili. Děkujeme.

Fotogalerie zde.

Comments are closed